9 עיסויים פופולאריים והיתרונות שלהם

איזה עיסוי מומלץ

טיפול בעיסוי מציע מגוון רחב של יתרונות פיזיים ונפשיים. עם טכניקות עיסוי רבות זמינות, חשוב להבין את הסוגים השונים של העיסויים ואת היתרונות הספציפיים שלהם. בין אם אתם מחפשים הרפיה, הקלה בכאבים או הפחתת מתחים, יש סגנון עיסוי שיתאים לצרכים שלכם.

בכתבה הבאה, נדבר על 9 סוגים של עיסויים נפוצים ונציג את היתרונות הנלווים להם.
הכתבה בשיתוף עם פורטל מטפלים בעיסוי ורפואה משלימה, ממנו תוכלו להזמין עיסוי בירושלים, בחיפה ובערים נוספות בארץ.

עיסוי שוודי

עיסוי שוודי הוא טכניקה עדינה ומרגיעה הכוללת משיכות ארוכות וזורמות, לישה ותנועות מעגליות. הוא מפחית מתח בשרירים, משפר את זרימת הדם ומשפר את הגמישות.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק מכוון לשכבות עמוקות יותר של שרירים ורקמות. הוא יכול לשפר את טווחי התנועה ולשפר את היציבה. טכניקה זו פופולרית בקרב ספורטאים ואנשים המתמודדים עם כאב או פציעה כרונית.

עיסוי ספורט

עיסוי ספורט מיועד עבור ספורטאים. הוא משלב טכניקות של עיסוי שוודי ועיסוי רקמות עמוק וכל זאת על מנת לשפר את הביצועים, למנוע פציעות ולסייע בתהליך ההחלמה. כמו כן, הוא יכול גם לשפר את הגמישות, להפחית את כאבי השרירים ולקדם ריפוי מהיר יותר.

עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות כולל הנחת אבנים מחוממות וחלקות על נקודות ספציפיות בגוף תוך שילוב טכניקות עיסוי מסורתיות. החום הנפלט מהאבנים עוזר להרפיית השרירים, משפר את זרימת הדם ומקדם תהליך של הרפיה.

עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי הוא טכניקת ריפוי עתיקה המשלבת מתיחות, אקופרסורה (שיטת טיפול במגע המבוססת על הרפואה הסינית) ותנוחות יוגה. המעסה משתמש בידיים, במרפקים וברגליים כדי להפעיל לחץ ולהקל על זרימת האנרגיה. עיסוי תאילנדי יכול לשפר את הגמישות, להקל על מתח שיש בשרירים ולהעלות את רמות האנרגיה.

עיסוי שיאצו

מקורו מיפן. עיסוי שיאצו מבוצע על ידי לחיצות עדינות על ערוצי אנרגיה שונים שיש בגוף.
מטרתו לאזן את זרימת האנרגיה של הגוף ולשפר את זרימת הדם.
עיסוי שיאצו יכול גם לעזור בהפחתת מתח וחרדה.

עיסוי ארומתרפי

עיסוי ארומתרפי משלב את היתרונות של טיפול בעיסוי עם שימוש בשמנים אתריים, כמו לבנדר או אקליפטוס. סוג זה של עיסוי יכול לשפר את מצב הרוח, להפחית מתח ולהקל על כאבים.

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא טכניקת עיסוי המפעילה לחץ על נקודות ספציפיות בידיים, ברגליים ובאוזניים.
על ידי גירוי נקודות אלו, ניתן לשפר את זרימת הדם, להפחית מתחים ולהחזיר את האיזון הטבעי לגוף.

עיסוי לנשים בהריון

אפשר לעשות אותו החל משבוע 14 להריון. הוא מקל על השרירים, מרגיע, מפחית מתחים ומפחית בצקות. יש להתייעץ עם הרופא לפני קבלת העיסוי.

כמה מילים לסיכום…

כעת שקראתם על הסוגים השונים של העיסויים, אנחנו בטוחים שתדעו לבחור את העיסוי המתאים לכם. שימו לב, כאשר אתם ניגשים לבחור מעסה, בדקו שיש עליו המון המלצות ושיש לו ניסיון בתחום.