8 טיפים לבניית אתרים

טיפים לבניית אתרים

החלטתם להקים אתר חדש? הכתבה שלנו היא בדיוק בשבילכם. בכתבה, תמצאו טיפים לבניית אתרים שאם תבחרו ליישם אותם, הם שיסייעו לכם לצור אתר שישיג את המטרות.

הכתבה בשיתוף עם חברת פולפאוור בניית אתרים.

טיפ מס' 1 – הגדירו את קהל היעד ואת המטרה שלכם

על מנת שתוכלו לבנות אתר ייחודי, יהיה עליכם לבצע איפיון לקהל היעד שלכם. כמו כן, יהיה עליכם גם להגדיר את מטרת האתר. עליכם לחשוב על קהלי היעד שלכם, מה הם מחפשים, איך הם יגיעו לאתר, מה יניע אותם להיכנס דווקא לאתר שלכם ולא לאתרים אחרים ועוד. בצורה זאת, אנחנו מבטיחים לכם שתוכלו לבנות אתר יעיל וכזה שבאמת יעשה את העבודה.

טיפ מס' 2 – התמקדו במטרת האתר

הכוונה היא שתמנעו מלהתפזר לתחומים שאינם קשורים לתחום העשייה שלכם. לדוגמה, אם האתר שלכם עוסק בתחום מכירת הרהיטים, אין צורך שתפרסמו בו גם עצות לפרסום העסק. זה לא רלוונטי בכלל. זכרו, ככל שתהיו יותר ממוקדים, כך גם האתר שלכם יהיה הרבה יותר יעיל.

טיפ מס' 3 – אל תשכחו את מבחן 3 השניות

מדובר על 3 שניות שבהן הגולש מקדיש זמן לשיטוט באתר שלכם. כאשר עברו 3 השניות, הרי שהגולש יבחר האם להמשיך לגלוש באתר או לסגור את האתר ולעבור לאתר אחר. עליכם לחשוב על דרך שתגרום לו להישאר באתר שלכם וכמה שיותר זמן. אם תבנו אתר עם ממשק נוח וגם ידידותי או אם תשאירו מסר בכניסה, אתם תוכלו בהחלט לגרום לגולשים להישאר הרבה יותר זמן באתר שלכם ואפילו לחזור אליו מדי פעם.

טיפ מס' 4 – התאמה ועיצוב למובייל

האתר שלכם חייב להיות מותאם למובייל, שכן רוב הגולשים נמצאים שם. האתר שלכם צריך להיות רספונסיבי, בלי פלאש (שכן הוא מספק חווית משתמש לא טובה וגם עשוי לפגוע בקידום האתר) ועם מהירות טעינה גבוהה.

טיפ מס' 5 – השקיעו מחשבה בבחירת הפלטפורמה הנכונה לבניית האתר

ניתן לומר שמרבית האתרים נבנים באמצעות פלטפורמה כמו וורדפרס או וויקס. כאשר בוחרים בפלטפורמה, יש לקחת בחשבון כל מיני משתנים כמו, קידום במנועי חיפוש, עיצוב וניהול האתר.

טיפ מס' 6 – אל תזלזלו בתמונות

גם אם מדובר על אתר מינימליסטי, יש צורך בתמונות טובות. תמונות יכולות לשדרג משמעותית כל אתר. אם מדובר על אתר תדמית של חברה, מומלץ להביא צלם מקצועי ולצלם תמונות של המשרד ושל צוות העובדים. אם מדובר על אתר שהוא חנות, מומלץ גם כן להיעזר בצלם מקצועי ולצלם תמונות של כל המוצרים. אגב, במידה ואין אפשרות להביא צלם מקצועי, אפשר גם לעשות שימוש במאגרי תמונות.

טיפ מס' 7 – תהיו עקביים עם הצבעים של האתר

האתר צריך להיות מבוסס על צבע מרכזי וכמו כן צבע שישלים אותו. אם אתם לא מבינים בצבעים, היעזרו במעצב גרפי או מעצב אתר.

טיפ מס' 8 – תבחרו חברת בניית אתרים שמתאימה עבורכם

בדקו האם יש המלצות על החברה, בקשו לראות אתרים שהיא בנתה וכמו כן בדקו האם יש לכם כימיה עם מי שיבנה את האתר וכמובן בדקו גם את המחיר המבוקש.